Jak si vybrat svůj první překážkový závod?

1.10.2019, 14:45
Ještě jste se žádného překážkové závudu nezúčastnili a zvažujete který bude jako váš první ten nejvhodnější? Jen v České republice se každý rok koná několik desítek extrémních závodů a vypadá to že i příští rok jejich počet poroste.

Liší se samozřejmě i jejich obtížnost, ať už délkou tratě kterou je nutné zdolat, nebo počtem a náročností překážek. Nejkratší závody začínají na 4 kilometrech, kratší už jsou pouze noční (těmi není vhodné začínat) nebo dětské varianty závodů. Počet překážek u těchto závodů se pohybuje okolo dvaceti, vyjímečně patnácti.

Asi nejlepší variantou pro první závod je série Urban Challenge. Překážky v "Urbanu" jsou výrazně snadnější než u všech ostatní sérii závodů které u nás probíhají. Nečeká Vás zde žádné brodění vodou, bahnem ani povinné ručkování. Většina překážet se skládá pouze z přelézaní větších či menších překážek. Úspěšně absolvovat tento závod můžete i bez jakékoliv přípravy čistě pro zábavu.

Pokud chce vyzkoušet "opravdový" překážkový závod, dobrá volba budou závody typu Gladiator Race RUN, který se koná několik v průběhu celého roku. Narozdíl od delších Gladiátorů se konají v městském prostředí a jejich délka je lehce přes 4 kilometry. Překážky nebudou nijak snadné, ale jejich počet bude nižší (kolem 20). Pokud máte alespoň trochu naběháno není nutné se na takovou délku tratě nijak přehnaně připravovat. Spíše se zaměřit na posílení horní části těla (shyby, vis, šplh).

Taktéž nejznámější série Spartan Race nabízí začátečnické závody ve variantě Sprint. Ty jsou mírně delší (přes 5km) a počtem překážek a její obtížností se rovnají již zmíněným Gladiátorům. Vybrat tak můžete například podle dalších parametrů jako například vhodný termín nebo blízká lokalita.


Závodíš? Mohlo by Tě zajímat

Hrnek OCR pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Moje káva si zalouží pořádný hrnek
229 Kč  Více
Sportovní láhev pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Stylová, lehká, praktická
309 Kč  Více
Tréninkové koule 100mm (2ks) pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Pořádné koule pro pevný úchop
700 Kč  Více
Dámské oblečení Pánské oblečení Tašky a batohy Věšáky na medaile Tréninkové pomůcky Přívěšky a známky Ostatní


Nejnovější články

Jaký byl Monkey Race Skuhrov?

Přestože Vysočina nabízí velké množství krásných a náročných terénů, nekonají se zde prakt ...více

Poznejte nejlepší Ninja závodníky: Lucie Badalíková

V novém speciálním rozhovoru vám představíme další skvělou českou OCR závodnici, která se ...více
více článků
Sledujte nás
Mohlo by Vás zajímat
Tréninkové gymnastické kruhy (2ks) pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Poctivý kruh na poctivý tréning
900 Kč  Více
Hrnek OCR pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Moje káva si zalouží pořádný hrnek
229 Kč  Více