Jindřichohradecký Lev - netradiční OCR závod

19.7.2021, 18:38
Pokud ještě nemáte na začátek září závodní plány, měli byste věnovat pozornost netradičnímu OCR závodu jménem Jindřichohradecký Lev, který se koná 4. září. Čím je netradiční? Závod totiž vzniká ve spolupráci s armádou a probíhá ve velice zajímavé lokalitě - areálu vojenského cvičiště. Na více jak pět kilometrů dlouhé trati si vyzkoušíte přes 30 překážek, často takových, s jakými se potýkají profesionální vojáci při svém výcviku.

První Jindřichohradecký Lev se odehrál roku 2019, minulý ročník byl pak bohužel z pandemických důvodů zrušen. O to více nápadů ale organizátoři mohli zapracovat do ročníku 2021. O detailnější informace a novinky se s námi v rozhovoru podělil organizátor závodu Jiří Chalupský:

1) Čím je Jindřichohradecký Lev speciální oproti jiným závodům?
Závod je speciální především svou vojenskou tématikou a zaměřením. Jindřichohradecký Lev je extrémní překážkový závod pořádaný ve spolupráci s 44. lehkým motorizovaným praporem na vojenském cvičišti v Jindřichově Hradci. Mimo konání závodu je vstup do tohoto prostoru zakázán. Závodníci se mohou těšit na velké množství překážek na krátké vzdálenosti. Na jejich správné překonávání a případné plnění handicapů bude dohlížet vojenský dozor. Zakládáme si na poctivém přístupu a fair play.

2) Jaké novinky od předchozího ročníku čekají na závodníky?
Největší novinkou letošního ročníku je vytvoření vojenské kategorie. Závodu se mimo jiné zúčastní 4-členné týmy tvořené z profesionálních vojáků jednotlivých praporů v České republice. Závodníci tak budou mít možnost porovnat své časy s profesionálními vojáky. Vojáci však budou vyhlašováni pouze v rámci své vlastní kategorie. Nebudou zahrnuti do celkového pořadí.

3) Závod spolupořádá 44. lehký motorizovaný prapor, na jaký se díky tomu mohou diváci i závodníci těšit doprovodný program?
Správně tušíte, že se vojenská tématika bude prolínat celou akcí. Na závodě bude probíhat výstava vojenské techniky a zbraní, bude zde vojenské rekrutační středisko, ale také "stan přežití", kde se závodníci a diváci budou moci od vojáků něco přiučit.

4) O závodu píšete, že závodníci budou překonávat stejné překážky, které překonávají profesionální vojáci. Absolvují vojáci pravidelně podobné překážkové běhy jako je Váš závod?
Není nám známo, že by se vojáci oficiální cestou pravidelně zúčastňovali veřejných překážkových závodů, jako tomu bude na našem závodě. Na trase Jindřichohradeckého Lva ale závodníci mimo jiné narazí i na překážky, které vojáci překonávají během svého výcviku.


Registrace jsou již otevřeny a až do 8. srpna se můžete přihlásit za velice atraktivní cenu 699Kč.Mohlo by tě zajímat

Letem světem OCR - 48. týden 2020 Letem světem OCR - 48. týden 2020
Jak se obléct na překážkový závod? Jak se obléct na překážkový závod?
Letem světem OCR - 47. týden 2020 Letem světem OCR - 47. týden 2020
Dámské oblečení Pánské oblečení Tašky a batohy Věšáky na medaile Tréninkové pomůcky Přívěšky a známky Ostatní


Nejnovější články

Jindřichohradecký Lev - netradiční OCR závod

Pokud ještě nemáte na začátek září závodní plány, měli byste věnovat pozornost netradičním ...více

Myslív Race - závod s více než 60 překážkami

24. července již počtvrté proběhne Myslív Race – OCR závod, který si i přes krátkou dobu s ...více
více článků
Sledujte nás
Mohlo by Vás zajímat
Vojenská psí známka helma pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Ten správný přívěšek pro chlapa
149 Kč  Více
Kompresní tričko #live4ocr pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Padnu jako ulité
749 Kč  Více