Poznejte nejlepší OCR závodníky: Pavel Krejčí

27.1.2022, 09:38
Po delší pauze Vám přinášíme další ze série rozhovorů s nejlepšími závodníky české OCR scény. V článku jsme vyzpovídali Pavla Krejčího, mistra republiky na 3K trati a specialistu na ninja závody.

Můžeš o sobě něco málo povědět čtenářům, kteří tě neznají?

Ahoj, ve stručnosti, je mi 38 let, žiji v Plzni a pracuji jako arborista - stromolezec.

Jaká byla tvá cesta k OCR závodům?

V mládí jsem několik let dělal gymnastiku a bojové sporty, na sportovním gymnáziu jsem vyzkoušel spoustu sportů, ale na dlouhou dobu byl mým hlavním sportem fotbal. Před cca deseti lety jsem objevil krásy outdooru, začal lézt po skalách, chodit po horách, aktivně začal trénovat sportovní lezení a bouldering. V roce 2015 jsem vyzkoušel svůj první OCR závod a už mě to nepustilo. Díky pestré sportovní minulosti mi OCR a hlavně ninja jde celkem snadno, a vlastně jsem kvůli tomu začal i běhat.

Mimo závodění v OCR, věnuješ se aktuálně i jiným sportům?

V současné době stále sportovní lezení a bouldering. Dále pracuji jako stromolezec a zúčastnil jsem se několika stromolezeckých závodů. Poslední rok jsem si vyzkoušel i canicross, máme dva husky, kteří také rádi běhají. Dalo by se říci, že nemám dostatek času na všechny sportovní aktivity, které bych chtěl dělat.Jak vypadá tvůj tréning, obsahuje nějakou specialitu, která není obvyklá?

Nikdy jsem neměl pevné tréninkové plány. Sport a všeobecně pohyb mám jako zábavu, dělám vše, co mě baví. Před pár lety jsem měl konzultačního trenéra, který dával mým aktivitám a tréninkům určitá doporučení a pravidla pro lepší efektivitu, ale momentálně se můj ‘trénink‘ odvíjí podle nálady, ročního období, sezóny a dostupných závodů, o které mám zájem.

Jak se ti závodně dařilo minulý rok?

V roce 2021 z důležitých OCR závodů stojí za zmínku snad jen mistrovství ČR v Klatovech, kde se mi povedlo získat ztracený titul na 3k trati. Bohužel mistrovství Evropy a další významné mezinárodní OCR závody byly zrušeny. Plánované české Ninja Games loňský rok taktéž neproběhly. Poslední dva roky bylo kvůli omezení mé OCR a Ninja závodění dost v úpadku, ale vynahradil jsem si je v jiných sportech. Na MČR ve stromolezení jsem vybojoval 3. místo a zadařilo se mi i na pár OCR canicross závodech.Na jaký závod tohoto roku se nejvíc těšíš?

Nejvíce na sérii Czech Ninja Games, na kterou již nějaký čas čekáme. Možná se mi povede i na nějakých mezinárodních závodech kvalifikace na National Ninja League. A OCR závody, na které se nejvíce těším, jsou opět mistrovství ČR v OCR.

A klasicky na závěr, tvoje nejnenáviděnější a naopak nejoblíbenější překážka?

Balanční překážky a kladiny mi nejednou ‘zkazily‘ jinak dobře rozběhlé závody. Nejraději mám těžká ručkovací komba, na kterých hodně získávám.Závodíš? Mohlo by Tě zajímat

Sportovní tričko ručkování / #life4ocr pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Nejsem žádná princezna
399 Kč  Více
Dřevěný věšák na medaile - život jsou překážky pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Život je plný překážek, naštěstí
299 Kč  Více
Dámské oblečení Pánské oblečení Tašky a batohy Věšáky na medaile Tréninkové pomůcky Přívěšky a známky Ostatní


Nejnovější články

Urban Challenge - překážkový běh opravdu pro každého?

Brněnský závod, který je další zastávkou v sérii Urban Challenge, je unikátní zejména svoj ...více

Kalendář překážkových závodů pro rok 2023

Jako každý rok pro Vás máme tzv. termínovku, neboli kalendář všech českých překážkových zá ...více
více článků
Sledujte nás
Mohlo by Vás zajímat
Skládací láhev pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Nezaberu žádné místo navíc
59 Kč  Více
Stolní držák na medaile pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Jen pro tu nejcennější
209 Kč 179 Kč  Více