Kde natrénovat překážky na OCR závody?

Natrénovat běh na OCR závody není takový problém. Nějaké vhodné místo k běhu má blíže či trochu dále od svého domu každý. S tréninkem na překážky je to však o poznání horší. V tomto článku jsme se pro vás pokusili připravit seznam míst, kde je možné natrénovat překážky, se kterými se běžně můžete na OCR závodech setkat.


Praha

Obyvatelé větších měst to v tomto směru budou mít dle očekávání lepší. S velikostí města se zvyšuje i počet specializovanějších posiloven, které nabízejí různé ručkovací konstrukce, které se mnoha překážkám podobají. Není také překvapením, že právě v Praze se nachází největší specializovaný park na venkovní tréning OCR překážek. V Titan Parku si za příznivé celodenní vstupné můžete vyzkoušet obrovské množství překážek, případně si celý park pronajmout na teambuilding či vlastní závody.

Další možnost nabízí OCR zóna v Panther Gymu, kde můžete spojit překážkový tréning i se silovým, nebo Agoge Gym který pořádá i OCR vedené tréninky. Vhodnou volbou pro Pražany je také Spartan gym s dvěma pobočkami vybavenými pro OCR.


Brno

V Brně se žádný obdobně velký venkovní specializovaný park nenachází. Z posiloven a fit center za doporučení stojí největší brněnská posilovna Hulk Gym. Nabízí mnoho hrazdových konstrukcí, kruhy, lana a ve venkovní částí například velké pneumatiky. Vhodnou volbou pro tréning v Brně může být také dobře vybavený gym Czech Ninja Community, zaměřující se primárně na ninja tratě, které ale mají mnoho shodných prvků s OCR.

Pro specializovaný OCR tréning je pak výborným místem v Brně zázemí týmu Predator Workout Brno, nabízející v rámci společných tréningů (i pro nečleny) obsáhlé množství vnitřních i venkovních překážek. Taktéž dobře vybavené prostory nabízí na svém tréningu druhá z brněnských tríninkových skupin EXTRA Brno.


Plzeň

Plzeň je domovským městem závodní série Predator Race a také v ní najdeme Predator Gym. Nalézt zde můžeme mnoho překážek, na které jsme zvyklí právě z této série. Gym má i venkovní část s prostorově náročnějšími překážkami.


Hradec Králové

Na okraji Hradce Králové u dobře známého Stříbrného rybníka můžeme nalézt Gladiator Race Arenu. Již podle názvu je patrné spojení s Gladiator Race a proto zde nalezneme prakticky všechny překážky, které známe z této OCR série. Zakoupit lze dvojhodinové i celodenní vstupné. V rámci arény jsou často pořádány i některé menší závody.

Specializovanou OCR zónu nabízí také v centru Hradce dobře vybavený FUBO gym, který zároveň nabízí i OCR lekce.


Menší města

I obyvatelé některých měst věnující se OCR mají to štěstí a ve své blízkosti naleznou kvalitně vybavená specializovaná hřiště. V Lanškrouně se nachází moderní venkovní OCR hřiště. V Kounicích nedaleko od Českého Brodu můžeme najít hřiště Obstaculus. Čelákovice pak díky své tréningové skupině OCR Čekálovice nabízejí výborně vybavené venkovní hřiště dostupné pro každého.


Tréninkové skupiny

Ne každý má však některé z uvedených měst blízko, aby mohl pravidelně využívat větší tréninkové parky. V takovém případě mohou být vhodnou možností tréninkové skupiny. V mnoha městech vznikají skupiny, které se specializují na společné tréningy na OCR závody, ty pak mívají také určité překážkové zázemí. Nejčastěji jsou organizovány pod záštitou Spartan Race (STG - Spartan Training Group), nebo Predator Race (Predator Workout). Pokud do vyhledávače zadáte například STG a název Vašeho města, máte dobrou šanci že poblíž naleznete tréninkovou skupinu.


Workoutová hřiště

Pokud v okolí nenaleznete žádnou tréninkovou skupinu, pořád ještě zbývá jedna možnost. Skvělým místem na tréning zejména ručkovacích a úchopových překážek jsou venkovní workoutová hřiště. Ty v každém alespoň trochu větším městě rostou jako houby po dešti. Pokud si pořídíte závěsné tréninkové pomůcky, můžete i z hřiště udělat kvalitní tréninkové místo. Navíc se dají snadno využít i doma, pokud máte hrazdu.Víte o nějakém dobrém tréninkovém místě, které nebylo zmíněno? Napište nám, budeme velice rádi, když budeme moci článek rozšířit.Další články o tréninku a přípravě

Jak trénovat na překážkové závody

Jak se připravit na překážkové závody? Základní informace jak sestavit trénink, abysme zvládli běh, kde trénovat překážky a čemu se věnovat při přípravě ...více

Druhy překážek na extrémních závodech

Přehled nejčastějších druhů překážek se kterými se můžete setkat na většině překážkových závodů ...více

Jak na překážky: ručkování

Ručkování je jednou ze základních překážek, kterou z OCR závodů známe. Její zvládnutí je základem úspěchu při závodění. ...více

Dámské oblečení Pánské oblečení Tašky a batohy Věšáky na medaile Tréninkové pomůcky Přívěšky a známky Ostatní


Nejnovější články

Urban Challenge - překážkový běh opravdu pro každého?

Brněnský závod, který je další zastávkou v sérii Urban Challenge, je unikátní zejména svoj ...více

Kalendář překážkových závodů pro rok 2023

Jako každý rok pro Vás máme tzv. termínovku, neboli kalendář všech českých překážkových zá ...více
více článků
Sledujte nás
Mohlo by Vás zajímat
Tréninkové gymnastické kruhy (2ks) pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Poctivý kruh na poctivý tréning
900 Kč  Více
Přívěšek s motivem helmy pro závodníky překážkových závodů (OCR)
Vrať se s medailí, nebo vůbec!
290 Kč  Více